21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Komputer Poradnik

Ranking komputerów stacjonarnych – jaki wybrać w 2020 roku?

Pomimo iż wydawałoby się, że jednym z głównych celów technologicznych jest obecnie zmieszczenie możliwości standardowego komputera w jak najmniejszym „opakowaniu”, stacjonarne komputery wciąż mają się dobrze. Ciągle istnieje bowiem spora grupa osób, niekoniecznie starszego pokolenia, dla których są one jedynym akceptowalnym sposobem, by w pełni cieszyć się grą czy po prostu obejrzeć film na Netflixie. Specjalnie dla takich osób stworzyliśmy nasz ranking komputerów stacjonarnych.

MSI Aegis 3

Pierwszy pecet w naszym zestawieniu wyróżnia dość nietypowy wygląd, lecz rzecz jasna nie to jest jego największą zaletą.

Jest to po prostu bardzo solidny sprzęt dostępny za bardzo przyzwoitą cenę – w obudowie komputera znajduje się między innymi procesor Inter I-core 5 8400, a także karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060. Użytkownik, który zdecyduje się na zakup takiego sprzętu otrzyma aż 1TB dostępnej pamieci HDD, a także 256 GB pamięci na o wiele szybszym dysku SSD. Systemem operacyjnym zainstalowanym na komputerze jest Windows 10.

Dell OptiPlex 5270N007O5270AIO

Sprzęt doskonale nadający się do biura jak i do codziennego użytkowania. Bez problemu wykorzystamy komputer, by oglądać filmy w jakości Full HD, prowadzić na nim obliczenia czy po prostu surfować po internecie, a także grać w gry.

Posiada on 256 GB pamięci wewnętrznej SSD oraz 8GB pamięci RAM, którą możemy rozszerzyć do maksymalnie 32 GB. Warto nadmienić, że jest to komputer typu All In One, dzięki czemu nie będziemy musieli dokupić do niego dodatkowych elementów, takich jak np. monitor.

Asus V241FAK

Kolejny komputer typu All In One, tym razem o srebrzystoszarej matrycy.

Podobnie jak komputer opisywany w poprzednim punkcie, dla użytkownika przeznaczone jest 256 GB pamięci na dysku twardym SSD oraz 8 GB pamięci RAM. W tym przypadku za wydajność komputera odpowiada procesor piątej generacji Intel Core i5-8265U o maksymalnym taktowaniu 3,9GHz. Komputer posiada też łącznie 5 gniazd USB – 4 x USB 3.0 + 1 x USB 2.0

Lenovo Legion C530

Kolejną propozycją jest, dla odmiany, komputer dla graczy o bardzo korzystnej cenie — można go kupić już za trzy i pół tysiąca złotych, co jak na zainstalowane w nim podzespoły stanowi nie lada okazję.

Procesorem jest tu Intel Core i5-8400, 6-wątkowy o maksymalnym taktowaniu 4.0 GHZ, a kartą graficzną GeForce GTX 1050 Ti. Sprzęt ten zaopatrzony jest także w 8GB pamięci RAM. Domyślnie zainstalowanym systemem jest Windows 10 Home.

Jest to komputer stacjonarny o unikatowym wzornictwie, który na pewno przyciągnie wzrok znajomych.

DELL Inspiron (3670-7901)

Ostatnią propozycją jest znakomity kiomputer multimedialny firmy DELL z dyskiem twardym o pojemności 1TB.

Oprócz niego w komputerze znajdziemy też bardzo dużo pamięci RAM (8 GB), procesor piątej generacji Intel Core i5-8400 oraz zintegrowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 o pojemności 2 GB. Na takim sprzęcie bez problemu odpalimy film w jakości 4K bez jakiegokolwiek lagowania.