21wiek.com.pl

wszystko o technologii

spodnie damskie
Poradnik

Spodnie damskie i marynarki – duet idealny na większość okazji!

Proste i ponadczasowe zestawy to zawsze dobre rozwiązanie. Duet, o którym warto wspomnieć, to oczywiście marynarki damskie w połączeniu z klasycznymi spodniami. Sprawdź, na jakie okazje warto wybrać powyższą stylizację. Poznaj nasze propozycje i dowiedz się, co zrobić, aby Twój ubiór zawsze prezentował się modnie i stylowo.


Ponadczasowy zestaw – o czym mowa?

Są takie zestawy ubrań, które możemy zakładać na różne okazje i zawsze prezentować się dobrze. Może i nie jest to strój, który sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji, jednak z powodzeniem może stać się naszym znakiem rozpoznawczym. Jeżeli chodzi o kobiety, to tutaj idealnym przykładem mogą być marynarki damskie uzupełnione o klasyczne spodnie. Oczywiście brakuje nam jeszcze jednego elementu, jednak w tym przypadku może być to zarówno koszula, jak i zwykły, klasyczny T-shirt.

Marynarki i spodnie – outfit nie tylko do biura

Warto w szczególności podkreślić, że marynarki i spodnie damskie okazują się świetnym wyborem w momencie, kiedy pracujemy w biurze. W takim przypadku łatwiej jest nam przystosować się do narzuconego z góry dress code’u. Jednak taki outfit równie dobrze możemy nosić też poza pracą, czyli na przykład w momencie spotkania z koleżanką, wyjścia na zakupy czy załatwiania spraw w mieście.

Marynarki damskie – jak je nosić?

Zacznijmy jednak od tego, jak nosić marynarki damskie. Bardzo ważne jest, aby tego rodzaju ubranie było odpowiednio dopasowane do naszej sylwetki, co pozwoli podkreślić nasze atuty i ukryć to, co szczególnie nam przeszkadza. Wiele pań z chęcią wybiera też marynarki damskie typu oversize. Może to stwarzać wrażenie pożyczenia odzienia wierzchniego na przykład od swojego partnera. Rzeczywiście i taki wariant jest dopuszczalny, jednak upewnijmy się wcześniej, że dobrze się w nim czujemy. Aby nieco podkreślić sylwetkę, zaleca się założyć do takiej marynarki dopasowane spodnie. 

Równie istotne jest wybieranie marynarki, która będzie miała odpowiednią dla nas długość. Warianty zbyt krótkie rzucają się w oczy i mogą niekorzystnie wpływać na odbiór naszej sylwetki. Nieco inaczej wygląda to jednak w przypadku tych wariantów, które w zamyśle kończą się na wysokości wcięcia w talii. 

Spodnie damskie – które wybrać?

Jeżeli chodzi natomiast o spodnie damskie, które pasują do marynarki, to i tutaj mamy niezwykle szeroki wybór. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że to właśnie ten element w szczególności wpłynie na to, czy naszej stylizacji będzie bliżej do eleganckiej czy casualowej. 

Na przykład proste, materiałowe spodnie prasowane w kant to zestaw idealny na ważne spotkania czy uroczystości. Taki kobiecy garnitur wygląda dobrze na większości sylwetek. 

Jednak jeżeli tego rodzaju spodnie damskie zamienimy na jeansy, to w najlepszym wyborem będzie założenie pod marynarkę zwykłego T-shirtu z wycięciem w serek, dzięki czemu zyskamy casualowy look. 

Możemy spotkać się również z nieco bardziej ekstrawaganckimi outfitami, w których to marynarki damskie łączy się z boyfriendami. Nie da się jednak ukryć, że nie każda kobieta doda taką stylizację do swojej szafy.