21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Poradnik

Jak bezpiecznie ulokować oszczędności?

Gdzie dziś ulokować swoje oszczędności, aby były ona bezpieczne w trudnych czasach, a zarazem generowały zysk, który będzie większy niż straty spowodowane inflacją? Jednym z popularnych sposobów jest konto oszczędnościowe.

Co to jest konto oszczędnościowe i jak je założyć?

Konto oszczędnościowe to rodzaj zwykłego rachunku bankowego, który każdy z nas posiada w swoim banku. Zazwyczaj jest ono jednak lepiej oprocentowane co posiadaczowi zapewnia większy zysk. Standardowo jest to około 1 procent w skali roku, ale banki często uruchamiają cykliczne promocje nawet do 3 procent w skali roku. Często jednak w takich przypadkach są wprowadzone limity kapitału oraz czasu trwania promocji. Możemy więc korzystać z wyższego oprocentowania przez 3 lub 4 miesiące na kwotę od 10 do 200 tysięcy złotych. Konto oszczędnościowe możemy założyć w stacjonarnej placówce naszego banku lub przez Internet. W bankowości elektronicznej będzie ono istniało jako drugi rachunek. Bardzo ważne jest to, że możemy swobodnie przelewać nasz kapitał pomiędzy zwykłym rachunkiem, a kontem oszczędnościowym.

Co z odsetkami?

Zazwyczaj kilka pierwszych transakcji jest za darmo co pozwoli nam na bez kosztowny transfer pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy potrzebować pilnie gotówki to w ciągu kilku chwil możemy wykonać przelew naszych oszczędności na główny rachunek. Wiele osób pewnie teraz zadaje sobie pytanie co stanie się wtedy z naszymi naliczonymi już odsetkami? Na szczęście odsetki liczone są za każdy dzień, kiedy pieniądze znajdują się na koncie oszczędnościowym. Dzięki temu mamy pewność, że na koniec okresu rozliczeniowego otrzymamy nasz zarobek.

Konto oszczędnościowe to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto chce z bezpieczny i prosty sposób przechować swoje oszczędności. Zysk nie jest duży, ale pokryje dzisiejszy poziom inflacji, dzięki czemu nasze pieniądze nie stracą na wartości. Warto też pamiętać, że konto oszczędnościowe umożliwia cały czas na korzystanie ze zgromadzonych tam środków bez utraty naliczonych już odsetek.

Zobacz więcej na worldpromocja.pl