21wiek.com.pl

wszystko o technologii

ubezpieczenie na życie
Poradnik

Trzy nietypowe powody, dla których ubezpieczenie na życie może się przydać

Raczej każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ubezpieczenia na życie mogą się przydać w najbardziej nieoczekiwanych chwilach, jednak nie każdy wie, jakie dokładnie mogą być to momenty. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy w jakich nietypowych sytuacjach można skorzystać z opcji, jakie daje dobra polisa. Jeśli chcesz je poznać – zapraszamy do lektury!

Ubezpieczenia na życie – mogą się stać zabezpieczeniem naszych zobowiązań

Zapewne wszyscy wiemy o tym, że podstawową zaletą, jaką mogą dać nam ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie bytu naszych bliskich na wypadek, gdyby miało nas wśród nich zabraknąć. Nie każdy jednak wie o tym, że polisa może stać się zabezpieczeniem nie tylko ich codziennych wydatków, ale również zobowiązań finansowych, które po sobie zostawimy.

Bez żadnych problemów można skorzystać ze środków otrzymanych z polisy na spłatę kredytu, pożyczek czy innych długów. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy martwią się o przyszłość swojej rodziny w tym zakresie – po otrzymaniu świadczenia nie straci ona domu, samochodu, ani żadnego przedmiotu, który jest niezbędny.

Polisa na poczet studiów naszych dzieci

Pieniądze z ubezpieczenia na życie mogą posłużyć nie tylko do utrzymania płynności finansowej naszej rodziny po naszym odejściu, ale również do spełniania jej marzeń i ambicji. Przykładem mogą być tutaj studia naszych dzieci. Należy pamiętać o tym, że pomimo faktu, że sama edukacja w naszym kraju jest darmowa, to może generować masę kosztów dodatkowych, jak chociażby konieczność zapewnienia mieszkania czy pomocy naukowych.

Polisa na życie może stać się świetnym sposobem na zyskanie pewności, że nasze dzieci odbiorą właściwe wykształcenie, nawet jeśli sami nie będziemy mogli tego dopilnować. Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli chcemy, by zabezpieczenie wykształcenia naszych pociech było główną cechą ubezpieczenia na życie, najlepiej będzie zdecydować się na polisę rozbudowaną o dodatkową opcję oszczędnościową. W ten sposób dziecko będzie mogło otrzymać zebrane środki nawet w sytuacji, kiedy nie dojdzie do żadnego wypadku, ani innej sytuacji, która mogłoby doprowadzić do wypłaty świadczenia.

Pewna emerytura i ubezpieczenie na życie

Ostatnim powodem, dla którego ubezpieczenia na życie mogą się okazać bardzo pomocne, jest zapewnienie sobie pewnej emerytury. Do jej uzyskania należy zainteresować się wspominaną już polisą z dodatkową opcją oszczędnościową. W ten sposób z każdej składki, którą opłacimy, część pieniędzy trafi na konto oszczędnościowe, gdzie poczeka na nas, aż osiągniemy odpowiedni wiek.

Takie rozwiązanie może być bardzo pomocne. Pamiętajmy, że system emerytalny w naszym kraju nie jest pozbawiony wad i czasami wysokość świadczeń może się okazać zbyt niska, by można było za ich pomocą godnie się utrzymać. Dodatkowa emerytura z ubezpieczenia to gwarancja, że nasza jesień życia będzie mogła upłynąć w maksymalnie komfortowych warunkach i być dla nas czasem prawdziwego odpoczynku.