21wiek.com.pl

wszystko o technologii

nawilżenie skóry ciała
Poradnik

Jak dbać o nawilżenie skóry ciała?

Skóra człowieka ulega wysuszeniu wraz z wiekiem. Przyczyny są różne — od czynników środowiskowych do zaburzeń hormonalnych i niedoborów kwasu hialuronowego. Na szczęście za pomocą odpowiednich kosmetyków i umiejętnej pielęgnacji możemy zapobiec utracie wody. Dzięki temu skóra nie będzie tracić jędrności. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia wyglądu, ale przede wszystkim naszego zdrowia.

Sucha skóra

Nawilżenie suchej skóry ciała zależy od wielu czynników. Płaszcz lipidowy znajdujący się na powierzchni naskórka uniemożliwia odparowanie wody z wnętrza skóry. Niestety ta warstwa ochronna jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne, takie jak zmienna temperatura. Ponadto skóra traci swoje właściwości wraz z wiekiem. Pierwsze oznaki zauważamy około 30 roku życia, a z czasem zmiany pogłębiają się bardziej.

Do niekorzystnie działających czynników mających wpływ na kondycję skóry należy zaliczyć także obecne w naszym życiu środki chemiczne, jak detergenty oraz produkty używane do mycia ciała. Należy pamiętać, że nie każdy krem czy żel działa korzystnie na skórę, jeśli będzie używany w dłuższym czasie.
Właściwa pielęgnacja

Jednym z powodów złego stanu skóry jest nieprawidłowa pielęgnacja. Aby utrzymać prawidłowy poziom nawodnienia, należy używać odpowiednich kosmetyków. Najlepsze są preparaty zawierające substancje o podobnej budowie chemicznej do tych, które znajdują się naturalnie w skórze. Zawsze należy dobrać rodzaj kosmetyku do naszego rodzaju skóry.

Jednym z polecanych produktów jest suplement diety Oeparol, który jest produkowany z tłoczonego na zimno olejku z wiesiołka. Nienasycone kwasy tłuszczone pozwalają utrzymać właściwy poziom nawodnienia organizmu i tym samym zapobiec utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry. To wszystko wpływa korzystnie na utrzymanie elastyczności i jędrności skóry. Olej z wiesiołka redukuje egzemy oraz spowalnia proces starzenia. Ponadto usuwa toksyny oraz zapobiega negatywnemu działaniu wolnych rodników.

Domowe sposoby

O właściwe nawilżenie skóry ciała można dbać także w pełni naturalny sposób. Wystarczy przygotować maseczkę z dojrzałego banana, brzoskwini lub awokado. Powinna mieć ona konsystencję papki, którą nakładamy na twarz i zmywamy po 10-15 minutach. Pozwoli to nawilżyć skórę oraz rozjaśnić cerę. W podobny sposób można przygotować lekki peeling, na przykład z owocu takiego jak papaja. Dzięki temu dodatkowo oczyścimy skórę i usuniemy martwy naskórek.Nawilżenie skóry ciała wspomaga procesy regeneracyjne, a także zapewnia włóknom kolagenowym dłuższe życie. Skóra będzie sprężysta i elastyczna, a naskórek będzie zabezpieczony przed wysuszeniem i wieloma czynnikami środowiskowymi. Jest to bardzo istotne dla utrzymania młodego i zdrowego wyglądu.