21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Poradnik Technologia

Jak wybrać głośnik? – praktyczny poradnik

W obecnych czasach technologia zaopatrzyła nas w niemały komfort, jakim są głośniki Bluetooth. Są one wyjątkowo praktyczne i pozwalają na cieszenie się wyjątkową jakością dźwięku niemal w każdym środowisku czy sytuacji. Jaki głośnik będzie jednak najlepszy? Jak wybrać dobry głośnik bluetooth, który będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb? Jeżeli zadajesz sobie właśnie takie pytania, zapraszamy do lektury poniższego tekstu, z którego dowiesz się na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Dostosuj głośnik do swoich potrzeb

Głośniki bezprzewodowe Bluetooth zapewniają niewyobrażalny komfort wszystkim swoim użytkownikom. To dzięki nim jesteśmy w stanie bez problemu słuchać muzyki z komputera czy telefonu, oglądać filmy lub nagłośnić swój salon. Za każdym razem możemy mieć również pewność, że jakość dźwięku będzie na naprawdę wysokim poziomie. Aby wybrać model, który będzie spełniał nasze oczekiwania, przede wszystkim powinniśmy zastanowić się do czego zamierzamy wykorzystywać głośnik. Zupełnie innych cech należy doszukiwać się bowiem w głośnikach przeznaczonych do gamingu, innych natomiast w tych, mających służyć do słuchania muzyki podczas wyjazdów czy mających stanowić zestaw kina domowego.

Te pierwsze powinny bowiem przede wszystkim być wyposażone w subwoofer, który sprawi że wszelkie dźwięki strzałów, wybuchów czy walki będą bardziej realistyczne. Pozostałe właściwości możemy dobrać według swoich oczekiwań. Rozmiar sprzętu będzie zależał głównie od tego, jak dużo mamy miejsca na biurku, na którym planujemy grać. Oczywiście, z reguły większe głośniki będą dawały nam więcej możliwości i ustawień. Jednak, jeżeli planujemy zabierać sprzęt do grania poza dom, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie mniejszy głośnik, który również zdołamy ze sobą zabrać.

Jeżeli zależy nam na słuchaniu muzyki podczas wyjazdu powinniśmy skupić się przede wszystkim na stosunku jakości dźwięku, produkowanego przez dany sprzęt do jego wielkości i wybrać najmniejszy, o najbardziej zadowalających parametrach. Warto również dopłacić za wersję całkowicie wodoodporną i pyłoodporną. Przydatne mogą okazać się także modele o właściwościach przeciwwstrząsowych, odporne na mniej poważne upadki z wysokości. Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać to wytrzymałość baterii, która jest niezwykle istotna podczas podróżowania.

Kino domowe natomiast nie istniałoby bez funkcji głośników takich jak: możliwość podwieszenia, dobrych jakościowo, długich kabli, nie tylko łącza poprzez Bluetooth, ale również Wi-Fi, możliwości regulacji tonów niskich oraz wysokich, możliwości zdalnego sterowania za pośrednictwem pilota. W tych okolicznościach sprawa wielkości sprzętu schodzi na drugi plan.

Polecane modele

Do najbardziej popularnych oraz polecanych modeli zaliczyć trzeba następujące głośniki: JBL 4 Charge, Bose SoundLink Revolve, Ultimate Ears Wonderboom, Creative Halo, który świetnie sprawdzi się na imprezach, Marshall Acton oraz Amazon Amazon Echo DOT 3rd Gen. Wymienione głośniki występują w najróżniejszych cenach o dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.