21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Dozownik do rękawiczek j
Poradnik

Dozownik do rękawiczek jednorazowych – kiedy warto go mieć?

Rękawiczki jednorazowe przydają się przede wszystkim w gabinetach medycznych, szpitalach czy placówkach ochrony zdrowia. Warto jednak zadbać przy tym o porządek w miejscu pracy. Dlatego prosty dozowniki do rękawiczek jednorazowych może się przydać.

Gdzie sprawdzi się dozownik?

W żadnej placówce medycznej nie powinno zabraknąć odpowiedniego wyposażenia, a dozowniki do rękawiczek jednorazowych właśnie do niego należą. Przeważnie spotyka się je w gabinetach lekarskich, zabiegowych, na salach operacyjnych, ale także w zwykłej przychodni POZ.

Podajnik jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że może pomieścić kilkaset sztuk rękawic. Ich wyciąganie jest wygodne i w pełni higieniczne, co szczególnie jest istotne w placówkach medycznych.

Jak wybrać dozownik?

Decydując się na dozowniki do rękawiczek jednorazowych, trzeba przede wszystkim sprawdzić materiał wykonania. Kartonowe pudełko szybko się niszczy i odkształca. Poza tym nie jest zbyt wygodne w użytkowaniu. Za to akryl czy metal są o wiele lepszej jakości i pozwalają na przedłużenie żywotności podajnika. Nie są tak narażone na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowanie.

Poza tym jest łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć go lekko wilgotną szmatką, by pozbyć się kurzu i zabrudzeń. Poza tym jednak będzie konieczna też regularna dezynfekcja, by zachować maksymalną sterylność miejsca pracy.

Kiedy warto kupić dozownik?

Warto zakupić dozowniki do rękawiczek jednorazowych w przypadku wszelkich placówek medycznych, bez względu na to, czy jest to szpital, czy prywatny gabinet. Pojedynczy podajnik przyda się, szczególnie gdy umieścimy w nim rękawice o uniwersalnym rozmiarze lub gdy będzie z niego korzystała jedna osoba.

W przeciwieństwie do zwykłego pudełka dozownik jest bardziej praktycznym rozwiązaniem, które wystarczy na dłuższy czas i nie będzie wymagało częstej wymiany. Poza tym zmniejszamy szansę na to, że podajnik się zapodzieje.

Dozownik pozwala na łatwiejsze utrzymanie porządku w miejscu pracy, a przy tym prezentuje się o wiele ładniej niż kartonowe pudełko.

Gdzie można zamontować dozownik?

Podajnik można umieścić wszędzie. Jego zaletą jest właśnie uniwersalność, ale także niewielki rozmiar. Równie dobrze można go postawić na biurku lub na półce w łatwo dostępnym miejscu, jak i przymocować do ściany. Dzięki temu będziemy mieć rękawice zawsze na wyciągnięcie ręki.

Dozowniki okazują się niezbędnym akcesorium, o które każda placówka medyczna powinna zadbać. Dzięki temu korzystanie z rękawic jednorazowych stanie się o wiele prostsze.