21wiek.com.pl

21wiek.com.pl – wszystko o technologii

Komputer Porady

Co powinien posiadać porządny komputer stacjonarny do gier?

Złożenie porządnego komputera stacjonarnego do gier nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości podzespoły. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nowy komputer gamingowy, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Czym charakteryzuje się dobry komputer stacjonarny do gier?

Porządny komputer stacjonarny do gier powinien posiadać co najmniej 6-rdzeniowy procesor, który jest sercem każdego blaszaka. Nie można zapominać również o wydajnej karcie graficznej z rodziny GeForce GTX/RTX albo Radeon RX. Dobra karta graficzna niestety sporo kosztuje, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Przy grach sieciowych przydać może się również szybki dysk SSD i porządny zasilacz od renomowanego producenta. Poszczególne podzespoły w komputerach gamingowych mogą generować naprawdę duże temperatury, dlatego też niezbędne jest sprawdzone chłodzenie. Nie można zapominać również o płycie głównej, która oczywiście musi być w 100% przystosowana do wybranych komponentów. Do komputera stacjonarnego można oczywiście dokupić specjalne myszki i klawiatury gamingowe, które znacząco podnoszą komfort elektronicznej rozrywki.

Jaki monitor dla gracza?

Porządny komputer stacjonarny do gier to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby postawić na porządny monitor. Warto zwracać uwagę nie tylko na przekątną i rozdzielczość, ale również na pozostałe parametry zastosowanej matrycy. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na bardzo dynamiczne gry, powinny poszukać monitorów o częstotliwości odświeżania na poziomie 144Hz. Godne uwagi są nowoczesne monitory, które posiadają pełne wsparcie dla funkcji NVIDIA G-Sync lub AMD FreeSync, które wykorzystywane są w wielu grach. Niektóre monitory mogą posiadać dodatkowy wieszak na słuchawki albo hub USB.

Niezbędna akcesoria dla początkujących i doświadczonych graczy

Jeżeli chodzi o klawiatury gamingowe, to warto zrezygnować z modeli membranowych i rozejrzeć się za klawiaturami mechanicznymi. Warto rozejrzeć się za modelami w których istnieje możliwość programowania poszczególnych klawiszy. Pamiętać należy jednak o tym, że w niektórych grach nie można skorzystać z tego typu ułatwienia. Podczas grania bardzo ważną rolę odgrywa nie tylko klawiatura, ale również myszka. Dobra myszka gamingowa wyróżnia się odpowiednią ilością przycisków i doskonałą ergonomią. Warto zwrócić uwagę także na jakość wykonania i na wagę myszki. Z praktycznego punktu widzenia najwygodniejsze będą oczywiście myszki bezprzewodowe. Przy grach sieciowych przydać mogą się również porządne słuchawki z mikrofonem. Dzięki dobrej komunikacji z pozostałymi graczami zdecydowanie łatwiej będzie osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Słuchawki gamingowe powinny zapewnić nie tylko wysoką jakość dźwięku, ale również dużą wygodę podczas elektronicznej rozrywki. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście inwestowanie w akcesoria komputerowe od renomowanych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *