21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Porady Technologie

Czy warto zainwestować w czytnik e-booków?

Polacy być może nie przodują jeżeli chodzi o ilość czytanych książek w skali roku, jednak bez wątpienia nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i mierzyć jedną miarą. Jest sporo osób, które starają się na bieżąco czytać i rozwijać swoje książkowe zainteresowania. Często pomaga w tym dobry czytnik e-booków. Dlaczego warto go mieć oraz jak wybrać czytnik e-booków, który będzie prawdziwą życiową rewolucją?

Dlaczego warto mieć czytnik e-booków

Coraz więcej osób postanawia kupić sobie dobry czytnik ebooków by być na bieżąco z nowościami i móc je kupować praktycznie cały czas, bez żadnych ograniczeń jeżeli chodzi na przykład o dni z ograniczonym handlem. Taki czytnik to również doskonała opcja dla osób chcących ograniczyć ilość papierów w swoim życiu. Jest bardzo wygodny jeżeli wyjeżdża się często i sporo czasu spędza w podróży. Zamiast zabierać ze sobą spore tomy książek wystarczy po prostu zakupić epoka i następnie ściągnąć go na swój czytnik. To takie proste i takie wygodne!

Jak wybrać czytnik ebooków

Na rynku funkcjonują zarówno czytniki od znanych marek, od którego bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest ten od Kindle, jak również wiele innych tańszych, które również doskonale sprawdzą się dla każdego przeciętnego czytelnika. Decydując się na konkretne czytnik warto zwrócić uwagę, jakie formaty plików można na nim otwierać. Najlepiej wybierać takie oferujący możliwość otwierania dokumentów zapisanych w różnych formatach. Dzięki temu z łatwością będzie można pobierać ebooki i po prostu czytać je bez żadnych ograniczeń. To jedna z podstawowych informacji dotycząca czytnika, którą można zawsze znaleźć w opisie sprzętu.

Wielkość monitora, możliwość dostosowania wielkości tekstu

Gdy wybiera się do siebie czytnik ebooków warto przemyśleć jakie ma się względem niego oczekiwania. Dobrze uświadomić sobie jednak to, że generalnie pomiędzy topowymi produktami tego typu, a tymi z niższej półki cenowej nie ma aż tak dużo różnicy. Ważnym parametrem może być na przykład wielkość ekranu, na którym wyświetla się tekst. Większy czytnik może być wygodniejszy dla osób mających problemy ze wzrokiem. Z drugiej strony mniejszy jest naprawdę bardzo poręczny i można włożyć go chociażby do kieszeni. Dobrą opcją jest zatem możliwość powiększenie czytanego tekstu, taka funkcjonalność jest z reguły dostępna w przypadku każdego modelu. Ważny parametry to też pamięć. Jeżeli na swoim czytniku chce się mieć sporo różnych ebooków oraz innych dokumentów, na przykład po to, aby w jednym czasie czytać różne pozycje, dobrze wybrać ten mający większą pojemność pamięci

Przydatne funkcję

Dla wygody użytkowania czytnika bardzo ważna jest możliwość podświetlania sobie ekranu w nocy. Emitowane światło powinno być zdrowe dla oczu. Ciekawą opcją jest również możliwość, dzięki której czytane ebook wygląda niczym prawdziwa książka, a podczas przewracania jej stron pojawia się nawet charakterystyczny dźwięk. Dobrze sprawdzić wszelkie rozwiązania pozwalające na wspieranie zdrowia od podczas czytania ebooków, w które jest wyposażony czytnik. Dzięki temu nawet drugie czytanie książek nie będzie powodowało bólu głowy i oczu.