21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Technologia

Głośnik przenośny – jaki najlepszy i dlaczego?

Niewiele jest chyba osób, które nie lubią słuchać muzyki. Przenośne głośniki pozwalają zaś słuchać jej w każdym miejscu, ciesząc się odpowiednią głośnością, niezakłócaną innymi odgłosami, hałasem. W tej chwili technologia bardzo szybko się rozwija, w związku z czym możemy się cieszyć licznymi, przenośnymi urządzeniami. Pozwalają one na bezprzewodową transmisję danych, a więc łączą się z innymi urządzeniami bez pośrednictwa kabla. Dzięki temu nie musimy niczego podłączać w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, a przede wszystkim zasięg bywa o wiele większy niż w przypadku zwykłego kabla, zaś używanie tego rodzaju urządzeń jest po prostu wygodniejsze. Wśród najczęściej kupowanych produktów bezprzewodowych znajdują się głośniki. W sklepach można znaleźć naprawdę wiele ich rodzajów – z jednej strony to dobrze, ponieważ mamy świadomość licznych możliwości i dopasowania głośników do swoich potrzeb. Z drugiej jednak strony pojawia się problem – jak wybrać coś dla siebie, gdy każda z ofert wydaje się świetna?

Niewiele jest chyba osób, które nie lubią słuchać muzyki. Przenośne głośniki pozwalają zaś słuchać jej w każdym miejscu, ciesząc się odpowiednią głośnością, niezakłócaną innymi odgłosami, hałasem. W tej chwili technologia bardzo szybko się rozwija, w związku z czym możemy się cieszyć licznymi, przenośnymi urządzeniami. Pozwalają one na bezprzewodową transmisję danych, a więc łączą się z innymi urządzeniami bez pośrednictwa kabla. Dzięki temu nie musimy niczego podłączać w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, a przede wszystkim zasięg bywa o wiele większy niż w przypadku zwykłego kabla, zaś używanie tego rodzaju urządzeń jest po prostu wygodniejsze. Wśród najczęściej kupowanych produktów bezprzewodowych znajdują się głośniki. W sklepach można znaleźć naprawdę wiele ich rodzajów – z jednej strony to dobrze, ponieważ mamy świadomość licznych możliwości i dopasowania głośników do swoich potrzeb. Z drugiej jednak strony pojawia się problem – jak wybrać coś dla siebie, gdy każda z ofert wydaje się świetna?

Głośniki przenośne – rodzaje

Bezprzewodowe głośniki różnią się między sobą nie tylko wyglądem zewnętrznym. Jeśli chodzi o budowę i sposób przesyłania dźwięku, wyróżniamy 3 ich główne rodzaje. Najpopularniejsze jest połączenie za pośrednictwem Bluetooth. Kolejna metoda bezprzewodowej komunikacji to Wi-Fi. Rozwiązanie to jest pełne zalet, jednak wymaga znajdowania się w pobliżu łącza internetowego, a to nieco ogranicza zakres ruchu. Trzeba być zawsze w zasięgu. Ostatnia metoda przypisana jest do użytkowników Apple. Urządzenia tej marki mogą korzystać z funkcji AirPlay – to połączenie bezprzewodowe do przesyłania audio, wideo czy fotografii. 

Głośniki bezprzewodowe – cechy

Wybierając przenośne głośniki dla siebie, warto nie tylko zwracać uwagę na ich wygląd. Owszem, prezencja jest ważna – zwłaszcza jeśli głośniki mają stać w eksponowanym miejscu w pokoju, albo być często zabierane ze sobą na wycieczki. Najważniejsze są jednak ich parametry – to od nich zależy jak dobrze będą przekazywały dźwięk i jaka będzie jakość dźwięku. To właśnie ona jest najważniejsza. Im większa moc urządzenia, tym lepszy będzie dźwięk – właśnie na ten parametr należy więc zwracać największą uwagę. Wystarczy już moc na poziomie 6-10 Watów. Na co jeszcze zwracać uwagę? Dobrze by głośnik był wodoodporny. Ważny jest również czas pracy baterii – oby był najdłuższy. Komu zależy na świetnej jakości dźwięku, powinien wybrać głośnik z subwooferem, który generuje dźwięki o niskich tonach. 

Głośniki przenośne – cena

W przypadku kupna głośników bezprzewodowych bardzo ważna jest oczywiście cena. Każdy chciałby znaleźć możliwie jak najlepszy model w możliwie najlepszej cenie. Najtańsze głośniki tego typu kosztują kilkadziesiąt złotych, a nieco lepsze modele można kupić za około 100-200 złotych. Nie jest to jednak wcale górna cena – są i takie, których koszt przekracza 1000 złotych. Każdy więc musi sam zdecydować co chce kupić i czy dobierze do tego jakieś wyposażenie dodatkowe, które w tej chwili jest często dostępne.