21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Poradnik Smartfon Technologia

Jakie są najlepsze smartfony 2020 roku? Nasze propozycje

Rynek smartfonów bez wątpienia jest bardzo dynamiczny, z roku na rok pojawia się mnóstwo coraz to bardziej innowacyjnych modeli, a producenci wprost prześcigają się w tym, czyj telefon będzie miał najbardziej atrakcyjny design. Biorąc pod uwagę to, jak szybko zmienia się sytuacja czasem trudno jest zdecydować się na wybór odpowiedniego modelu. Dla osób niezdecydowanych przygotowaliśmy krótki ranking, jakie naszym zdaniem są dotychczas najlepsze smatfony 2020 roku.

Samsung Galaxy Note 10

Samsung zdecydował się na znaczące odświeżenie designu swojego flagowca, a także po raz kolejny zaopatrzył go w mnóstwo dodatkowych funkcji. Jedną z najbardziej interesujących zmian w porównaniu z poprzednim modelem jest czytniki linii papilarnych, dzięki któremu telefon rozpozna swojego właściciela za pomocą ultradźwięków.

Smartfon ten charakteryzuje się także bardzo wysokiej jakości aparatami fotograficznymi, o rozdzielczości 12MP+12M+16MP. Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu aparatu, smartfon z pewnością zadowoli amatorów fotografii.

Samsung Galaxy Note 10 posiada też pojętną baterię (4300 mAh), 12 GB pamięci RAM oraz aż do 512 GB pamięci wbudowanej, którą możemy dodatkowo rozszerzyć. Całość opiera się na Androidzie 9.0

Asus ZenFone 6 ZS630KL

Zdecydowanie największą wadą tego smartfona jest jego cena, która przekracza ponad dwa i pół tysiąca złotych. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę fakt, w jakie funkcje ASUS zaopatrzył telefon trudno nie odnieść wrażenia, że jest ona co najmniej słuszna.

Omawiany telefon posiada między innymi rozkładany tylny aparat fotograficzny o rozdzielczości 48+13 MPIX, dzięki czemu możemy używać go jak przedniego. Dodatkowym atutem jest bateria o pojemności aż 5000 mAh i solidnie wykonany 6,4-calowy wyświetlacz.

Huawei P30 Pro

Telefon ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które pasjonują się fotografią i nagrywaniem filmów. Jego aparat został wyposażony między innymi w pełnowartościowy tryb nocny i aż 5-krotny zoom optyczny, a także szereg dodatkowych funkcji.

Oprócz tego swoim użytkownikom Huawei P30 Pro do zaoferowania ma kilka iście unikalnych rozwiązań, np. technologię Huawei Acoustic Display, dzięki której podczas rozmowy fale dźwiękowe z wibracji wydobywać się będą z wyświetlacza czy funkcję wstecznego ładowania bezprzewodowego.

Apple iPhone 11 Pro

Telefon produkcji Apple’a, czyli jak można się domyślić cena niska nie będzie. Mimo tego jest to naprawdę dobra maszyna szczególnie dla graczy i osób szukających smartfona trwałego i wytrzymałego na warunki — jest to bowiem telefon wodoszczelny.

Telefon ten zaopatrzony został w system iOS 13, a także 64 GB pamięci dostępnej dla użytkownika. Ilość pamięci Ram w urządzeniu wynosi z kolei 6 GB, co z pewnością pozwoli na odpalenie na smartfonie nawet bardziej wymagających produkcji czy portów z konsol.

OnePlus 7T Pro Mclaren

Ostatnim, co nie znaczy, że najgorszym smartfonem na naszej lście jest nowa propozycja firmy OnePlus. Wyróznia się ona, nawet na tle pozostałych omawianych tu smartfonów, urodą oraz co ważniejsze szybkością działania.

Specyfikacja smartfona robi naprawdę ogromne wrażenia – do dyspozycji mamy bowiem aparat o rozdzielczości 48+8+16Mpix, a do tego kamerę o rozdzielczości 16Mpix. W telefonie zainstalowano 12GB pamięci RAM, natomiast pamięć dla użytkownika wynosi 256 GB. Wiele osób ucieszy fakt, że na telefonie domyślnym systemem jest Android 10, czyli najnowsza wersja systemu od Google.