21wiek.com.pl

wszystko o technologii

klucz udarowy
Technologia

Narzędzia na akumulator dla profesjonalistów

Wiertarki akumulatorowe udarowe to niezwykle praktyczne elektronarzędzia, które stosowane są zarówno przez specjalistów pracujących w branżach przemysłowych, jak i pasjonatów branży budowlanej.

klucz akumulatorowy przemysłowy

Zakup wiertarki udarowej

Narzędzia akumulatorowe najlepiej kupować u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i którzy mogą pomóc w doborze właściwego narzędzia, opowiedzieć z pasją o ich parametrach, wadach i zaletach. Powinny one mieć przede wszystkim parametry, które zapewnią komfortową i wydajną pracę. Wiertarki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki którym możliwa jest nawet wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja. Po zakupie urządzenia akumulatorowego sklep udziela gwarancji, dlatego można spokojnie przetestować sprzęt i sprawdzić, czy wszystko działa. Wiertarka akumulatorowa udarowa jest elektronarzędziem niezwykle potrzebnym w wyposażeniu służb utrzymania ruchu, warsztatowców branży auto-moto czy w domowym warsztacie. Przy zakupie warto przede wszystkim zwrócić uwagę na akumulator. Oprócz tego istotna jest liczba narzędzi w zestawie, częstotliwość udaru, prędkość obrotowa, liczba biegów urządzenia oraz maksymalny moment obrotowy. Laikom niestety nic te pojęcia nie mówią, dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie w internecie opinii na temat poszczególnych wiertarek. Wybierając wiertarkę z udarem, trzeba też pamiętać o maksymalnej średnicy wiercenia elektronarzędziem w betonie, stali oraz drewnie. Jednymi z najważniejszych parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, są pojemność znamionowa oraz napięcie. Pojemność ma wpływ na czas pracy na jednym ładowaniu, natomiast od napięcia znamionowego zależy efektywność i maksymalna moc urządzenia. Do zasilania takich elektronarzędzi zazwyczaj używa się akumulatorów o napięcie od 10 V do 50 V. Wykonanie otworów w drewnie lub betonie nie jest żadnym wyzwaniem, jeżeli posiadamy dobrej jakości wiertarkę udarową.

Profesjonalny klucz bateryjny
klucz na akumulator do kół
wkrętarka akumulatorowa

Wybór szlifierki kątowej

Szlifierki kątowe akumulatorowe to niezwykle złożone oraz zaawansowane pod względem technologicznym narzędzia bateryjne. Wybór szlifierki powinien być przede wszystkim uzależniony od osobistych potrzeb i preferencji. Kluczowe parametry na jakie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem to: prędkość obrotowa, średnica kompatybilnych tarcz oraz rodzaj silnika i jego moc. Można wyróżnić dwa rodzaje silników w szlifierkach kątowych i są to szczotkowe oraz bezszczotkowe. Dłuższą żywotność i stabilniejsze parametry mają silniki bezszczotkowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie wymagają one również częstych działań konserwacyjnych. Oprócz tego skuteczniej odprowadzają nadmiar ciepła i generują zdecydowanie większą moc. Dlatego planując zakup szlifierki kątowej najlepiej postawić na urządzenia, które są zasilane silnikiem bezszczotkowym.