21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Odwijaki do taśm bandowniczych
Technologie

Odwijaki do taśm bandowniczych – jak działają?

Odwijaki do taśm bandowniczych to praktyczne urządzenia, które niezwykle ułatwiają prace. Są one używane w czasie wiązania produktów, które są umieszczone na paletach w celu ułatwienia ich przetransportowania.

Czym są taśmy bandownicze?

Na początku musimy odpowiedzieć sobie na to podstawowe pytanie. Taśmy bandownicze to najczęściej stosowany materiał do zabezpieczania ładunków znajdujących się na paletach. Są proste w użyciu i można nimi łatwo i szybko obwiązać towar, który ma zostać przetransportowany. Dzięki temu ładunek jest znacznie mniej narażony na wszelkie uszkodzenia i łatwiejszy do przewiezienia. Taśmy bandownicze zostały podzielone według materiałów, z jakich są wykonane. Na rynku występują taśmy stalowe, poliestrowe PET twarde i miękkie oraz taśmy polipropylenowe PP- te są najbardziej rozpowszechnione, prawdopodobnie z powodu swojej korzystnej ceny.

Czym jest odwijak do taśm bandowniczych i jak działa?

Jest to praktyczne urządzenie, na które zakłada się taśmę z określonego materiału i z którego taśma jest odwijana. Dzięki temu można kontrolować zużycie materiału eksploatacyjnego. Odwijaki do taśm bandowniczych charakteryzują się niezwykłą solidnością, dzięki której przedmiot będzie służył przez lata. Są mocno skręcone stalowymi śrubami, dzięki czemu są stabilne na każdej powierzchni. Zawierają one liczne ułatwienia, co sprawi, że praca będzie szybsza i przyjemniejsza. Należą do nich między innymi hamulce, które nie dopuszczają do samoistnego rozwinięcia się taśmy, a także kółka, które pozwalają na swobodne przestawianie odwijaka oraz pojemnik na urządzenia, w którym możemy przenosić mniejsze lub większe urządzenia ręczne. Mają również zdejmowalną tarczę, dzięki czemu możemy swobodnie odłączyć wózek od odwijaka. Mogą być stosowane do wszystkich rodzajów taśm- od stalowych, przez PET aż do PP. Taśma umieszczona na odwijaku nie brudzi się oraz nie plącze. Operator ma zawsze pod ręką przydatne przedmioty, takie jak napinacz czy spinki zaciskowe, które może położyć na półeczce na akcesoria. Odwijaki mają solidne wykonanie. Są malowane proszkowo, dzięki czemu są bardziej odporne na uszkodzenia czy odpryśnięcia.

Każdy próbuje ułatwić sobie pracę, jak tylko może. Odwijaki do taśm bandowniczych to przydatne urządzenia, które sprawią, że zabezpieczanie ładunków będzie szło szybciej przy mniejszym nakładzie energii i mniejszych stratach materiału. To przedmiot, w który naprawdę warto się zaopatrzyć.