21wiek.com.pl

wszystko o technologii

mieszkanie na poddaszu
Technologie

Mieszkanie na poddaszu może być piękne

Mieszkanie na poddaszu wielu osobom kojarzy się z lokalem gorszej jakości. Mieszkaniem, które owszem, zapewnia miejsce do życia, ale nie jest tak dobre jak mieszkanie na niższych piętrach. Nic bardziej błędnego. Mając perspektywę zakupu mieszkania na poddaszu, warto się na to decydować. Takie mieszkanie może być bowiem bardzo atrakcyjne i komfortowe.

Poddasze. Jak stworzyć piękne mieszkanie?

Aby mieszkanie na poddaszu było atrakcyjne, trzeba sporo uwagi przywiązać do jego aranżacji. Skosy, które w takim mieszkaniu często występują, mogą być bardzo atrakcyjnym elementem całości. Zamiast próbować je ukryć, przerobić, można postąpić inaczej – sprawić, by stały się dodatkową ozdobą. W tym celu można je ładnie pomalować, zadbać o to by belki stropowe, często widoczne na zewnątrz, nadawały mieszkaniu specyficzny charakter. Fajnym pomysłem jest pomalowanie ich na kontrastowy kolor, tak by zwracały na siebie uwagę.

Pokoje nie zawsze są potrzebne

Mieszkanie na poddaszu to miejsce dość oryginalne. Aby uzyskać optyczny efekt większego mieszkania, nie warto dzielić mieszkania na poddaszu na wiele pokoi. Fajnym rozwiązaniem jest stworzenie jak największej ilości otwartej przestrzeni. Stworzenie salonu z aneksem kuchennym, zamiast osobnej kuchni, przedzielenie części mieszkania meblami zamiast pełnymi ścianami, to rozwiązania bardzo ciekawe. W otwartej przestrzeni mieszkania powstaną swego rodzaju sekcje. W danej części mieszkania będzie można wypoczywać, w innej pracować czy bawić się z dziećmi. Optycznie mieszkanie na poddaszu będzie wyglądać na większe, komfort zamieszkiwania będzie zaś nie mniejszy niż przy mieszkaniu z osobnymi pokojami. Warto więc działać nieszablonowo, eksperymentować, korzystać z dobrych wzorców. W ten sposób można stworzyć na poddaszu mieszkanie idealne.

avocadostudio.pl