21wiek.com.pl

wszystko o technologii

zakupy online
Technologia

Nieoczywista zaleta zakupów online

Dla niektórych osób zwykłe wyjście do sklepu może okazać się trudnością nie do przejścia. Inni tego nie zrozumieją, ale są ludzie, którzy cierpią na fobię społeczną bądź tak silną nieśmiałość, że nawet zwykły kontakt z drugim człowiekiem i krótka konwersacja staje się dla nich traumatycznym przeżyciem. Lękliwi raczej unikają często odwiedzanych miejsc i niechętnie zaglądają do galerii handlowych. A oni też muszą robić zakupy i też – w teorii – muszą zaglądać do sklepów. Dla nich jednak bardzo korzystną opcją będą zakupy online.

Aby kupić coś online, nie trzeba w ogóle wychodzić z domu czy mieszkania. Nie trzeba opuszczać swojej bezpiecznej strefy, bo wystarczy mieć w niej dostęp do Internetu i posiadać urządzenie, które może połączyć się z siecią. To wszystko. Nie tylko osoby cierpiące na fobię społeczną doceniają możliwość ograniczenia kontaktów społecznych. Niektórzy mają bowiem nieprzyjemne doświadczenia ze sprzedawcami i gdy tylko mogą, unikają przeprowadzania z nimi rozmów. Nie chcą widzieć tych nieprzyjemnych spojrzeć i słuchać uwag, gdy spoconymi rękami spróbują znaleźć drobne monety do zapłaty. Zakupy online pozwalają na uniknięcie podobnych sytuacji. A skoro życie można sobie dzięki nim ułatwić, warto to zrobić.

Jeszcze do niedawna dostarczaniem zamówionych przez Internet paczek zajmowali się wyłącznie kurierzy, ale dziś nawet z nimi nie trzeba się spotykać, by odebrać swoje zakupy. Powstały bowiem specjalne paczkomaty, czyli punkty ze skrzynkami, do których wkładane są zamawiane towary. Klient sam odbiera z nich produkty. Musi tylko podać kod zamówienia, który otrzymuje wiadomością sms.

artoo.pl