21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Nauka angielskiego
Poradnik

Nauka angielskiego w wieku dorosłym – jak zacząć i jakie są najskuteczniejsze metody

Nauka języków obcych to nie tylko domena dzieci i nastolatków, Języka angielskiego można nauczyć się w każdym wieku i to niezależnie od posiadanego wykształcenia, czy też zdolności. Jak zacząć taką naukę i kiedy przyniesie ona jak najlepsze rezultaty?

Podstawa merytoryczna — co trzeba wiedzieć?

Nauka języka we własnym zakresie wymaga skrupulatności, czasu i właściwej organizacji materiału. Profesjonalne kursy angielskiego dla dorosłych to rozwiązanie stworzone dla osób, które szukają wsparcia w nauce i jednocześnie chcą samemu poznawać ów język. W ramach kursu słuchacz:

  • zapoznaje się z podstawą angielskiej gramatyki,
  • uczy się konstruować zdania w odniesieniu do konkretnego czasu,
  • zapoznaje się z idiomami,
  • słucha utworów i czyta angielską literaturę,
  • korzysta z zajęć z native speakerem.

Wielopłaszczyznowa edukacja — podstawa skutecznej nauki

Skuteczna nauka angielskiego dla dorosłych to nie tylko zajęcia merytoryczne. To również szansa na samodzielną naukę, dzięki której opanowanie tego języka będzie dużo łatwiejsze. Jakie są najskuteczniejsze metody nauczania języka angielskiego?

  1. Czytanie książek — to jedna z najskuteczniejszych metod nauki angielskiego dla osób początkujących. Bajki to opcja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym językiem. Proza (np. angielska klasyka) to opcja głównie dla zaawansowanych czytelników.
  2. Słuchanie muzyki. Większość puszczanych w radiu utworów muzycznych jest napisana w języku angielskim. Z czasem można słuchać bardziej wymagających kawałków. Chcąc poznać język potoczny, warto zapoznać się twórczością niektórych… raperów.
  3. Wyjazd do Anglii. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na kilkutygodniowy wypad do Anglii. Niemniej swój język można podszkolić nawet w trakcie kilkudniowego wyjazdu. Planując go wcześniej, można nie tylko zmotywować się do nauki, ale też ograniczyć koszty biletu.
  4. Czytanie angielskich stron internetowych. W większości przeglądarek zaimplementowana jest funkcja tłumacza na język polski. Wystarczy wejść na stronę z brytyjską domeną, poczytać znajdujące się tam treści, a następnie sprawdzić, czy tłumaczenie było właściwe.
  5. Spotkania ze znajomymi. W każdej grupie kursantów języka angielskiego znajdzie się ktoś, kto szczególnie dobrze radzi sobie w tej materii. Praktyczne ćwiczenie języka angielskiego z taką osobą niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

Reasumując, nauka angielskiego dla dorosłych nie musi być skomplikowanym procesem. Zresztą każdy wie, że skupienie się na zajęciach praktycznych to najlepszy sposób, by nauczyć się języka obcego.