21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Poradnik Smartfon

Najbardziej popularne smartfony- które modele?

W dzisiejszych czasach praktycznie każda osoba używa i korzysta na co dzień ze smartfonów. Są one naszym codziennym towarzyszem w wielu życiowych sytuacjach. To właśnie za ich pomocą i dzięki nim możemy korzystać z aplikacji i portali społecznościowych, które tak bardzo zmieniły społeczeństwa i świat przez ostatnich kilka lat. Oczywiście taka ogromna popularność smartfonów sprawia, że producenci telefonów cały czas starają się nas zachwycić nowościami technologicznymi oraz coraz to bardziej nowoczesnymi i inteligentnymi smartfonami. Praktycznie co kilka miesięcy najwięksi światowi potentaci w tej branży, przedstawiają światu nowe modele telefonów oraz całkowicie nowe rozwiązania technologiczne, które zostały w nich zastosowane. Przy takim tempie rozwoju tej branży naprawdę ciężko jest się połapać w tym, które smartfony są obecnie najbardziej popularne i najbardziej pożądane. Jeżeli interesuje Cię tego typu tematyka i chcesz poznać najpopularniejsze smartfony to idealnie trafiłeś- ten tekst powstał właśnie z myślą o osobach takich jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury tego wpisu!

Które marki liczą się w tym biznesie?

Bez wątpienia obecnie możemy podziwiać swoistą wojnę technologiczną, która jest prowadzona na tym polu przez kilka firm. Prowadzą ją: Samsung, Apple, Huawei oraz Xiaomi. Są to decydowanie najwięksi potentaci wśród wszystkich innych firm oraz marek, które zajmują się projektowaniem oraz produkcją smartfonów. Należy dodać, że jeszcze kilka lat temu największy bój na tym rynku toczyły ze sobą jedynie firmy Samsung i Apple. Jednak od kilku lat firmy z Chin sukcesywnie włączyły się do tego boju i stworzyły naprawdę ogromną konkurencję. Należy zaznaczyć, że wszystkie te firmy mają na całym świecie zdecydowaną i stałą rzeszę swoich klientów. Różnice, które są między nimi dotyczą oprócz oczywiście technologi, także ceny. Chińskie firmy Huawei, a przede wszystkim Xiaomi są zdecydowanie tańsze od swoich dwóch pozostałych konkurentów. Jednak wiele jest opinii, że są to smartfony zdecydowanie mniej trwałe oraz wykonane z gorszych jakościowo komponentów oraz podzespołów. Jednak cena jest na tyle atrakcyjna, że bardzo wiele osób decyduje się na zakup swojego smartfona od jednej z tych marek.

Najbardziej popularne modele smartfonów

Oczywiście bardzo ciężko jest wyłonić modele smartfonów, które są zdecydowanie najbardziej popularne, gdyż zmienia się to praktycznie z miesiąca na miesiąc. Postaramy się jednak przedstawić kilka telefonów, które cieszą się naprawdę szerokim uznaniem wśród użytkowników. Należy zaliczyć do nich na pewno: Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10e, Apple iPhone Xs, Huawei P40 Lite czy też Huawei P20. Oczywiście bardzo ciężko jest porównywać ze sobą wszystkie te modele. Można na pewno stwierdzić, że najdroższym z nich jest bez wątpienia smartfon wyprodukowany przez firmę Apple. Wszystkie te smartfony (z wyjątkiem iPhone) łączy też fakt, że są one wyposażone w system operacyjny Android.