21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Poradnik Smartfon

Jaki smartfon dla dziecka wybrać?

Kiedy większość z nas była w wieku szkolnym telefony komórkowe nie istniały. Każdy z nas wracał po lekcjach do domu i dopiero miał kontakt z rodzicami, jeżeli akurat nie pracowali do późna. Z tego powodu często ciężko nam, jako rodzicom pogodzić się z faktem, że nasi podopieczni tak szybko wsiąkają w świat technologii. Jednak chyba wszyscy musimy się zgodzić, że telefon komórkowy jest potrzebny naszym dzieciom do kontaktowania się z nami w różnych sytuacjach losowych. Na jaki telefon powinniśmy się zdecydować? Który smartfon dla dziecka kupić?

Co jest najważniejsze w telefonie dla dziecka

Do niezbędnych cech, które powinien posiadać odpowiednio dostosowany do dzieci smartfon bez wątpienia zaliczyć trzeba wytrzymałą baterię, która pozwoli na możliwość łączności z dzieckiem przez długi czas. Do kolejnych bardzo istotnych elementów wyposażenia należą: funkcja GPS, pozwalająca na ustalenie położenia dziecka, a także łącze Wi-Fi oraz LTE, które zapewnią swobodny dostęp do sieci. Telefon przeznaczony dla dzieci powinien być również wyposażony w mocny procesor, odporny na wszelkie przeciążenia spowodowane częstym graniem w gry i pobraniem dużej ilości aplikacji. Ważne są również duże zasoby pamięci urządzenia oraz odporność jego zewnętrznych elementów, która może przydać się podczas upadków. Dzieci bowiem często bywają nieostrożne i może zdarzyć się, że telefon będzie im wypadał.

Sprawdzone modele

Nie należy wydawać dużej kwoty na dziecięcy telefon, gdyż dzieci często gubią urządzenia i mimowolnie je niszczą. Właśnie dlatego nie należy wykazywać aż takiego przywiązania do wybranego sprzętu. Oczywiście, nie oznacza to, że mamy zachęcać dziecko do nieszanowania pieniędzy i pozwalać mu na niszczenie telefonu. Po prostu takie wypadki zdarzają się dzieciom statystycznie znacznie częściej niż dorosłym. Idealną propozycją będą więc stosunkowo niedrogie modele Huawei Y5 2019, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Redmi Note 7 czy Honor 10 Lite. Jeżeli zależy nam jednak na większej trwałości i jesteśmy w stanie ponieść większe koszty powinniśmy zdecydować się smartfony marki Samsung. Przykładowe modele, nad którymi warto się zastanowić to Samsung Galaxy A20e czy świeżo wydany Samsung Galaxy A40. Wspomniane modele są niezwykle wydajne, ich bateria starcza na naprawdę długo. Są one także wyposażone w system fast-charging, który sprawie, że całkowite naładowanie baterii zajmuje maksymalnie godzinę.

Niezbędne wyposażenie

Sam telefon to jeszcze nie koniec. Najważniejszym zakupem, jaki powinniśmy wykonać zaraz po wyjściu z salonu z telefonami to trwała obudowa i szkło hartowane, które ograniczą wszelkie skutki ewentualnych upadków i sprawią, że telefon przetrwa dłużej. Po drugie, powinniśmy zająć się jak najszybciej kwestią kontroli rodzicielskiej i ustawić ją na przeglądarce internetowej oraz wszystkich aplikacjach. Obecnie coraz ciężej sprawować kontrolę nam korzystaniem dzieci z Internetu, ten zaś pełen jest nieodpowiednich treści. Blokada rodzicielska jest więc najlepszym, co możemy zrobić.