21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Technologia

Jak wybrać powerbank?

Za jeden z bardzo przydatnych urządzeń podczas współczesnego korzystania ze sprzętu elektronicznego można z całą pewnością uznać powerbank. Jest to narzędzie, które jest bardzo pomocne podczas korzystania z innych urządzeń elektronicznych.

Czym jest powerbank?

Powerbank jest to przenośne urządzenie, które służy do ładowania różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, takiego jak urządzenia mobilne przy użyciu odpowiedniego portu USB. Powerbanki składają się z różnych baterii, wśród których można wyróżnić między innymi baterie litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. Ich plusem jest fakt, że mogą być one wielokrotnie ładowane oraz rozładowywane. Służą one do magazynowania energii oraz czynią to w sposób bardzo efektywny. Ich ogniwa są bardzo trwałe i stabilne. Użytkowanie powerbanka polega na jego ładowaniu oraz przechowywaniu w nim naładowanej energii, która w późniejszym czasie służy do ładowania baterii innego urządzenia elektronicznego, które jest wyposażone w adekwatny port USB lub microUSB. Zazwyczaj powerbanki posiadają natężenie prądu o wartościach 1 lub 2 ampery, a napięcie prądu o wartości 5 V. Ładowanie poprzez nie nie jest zbyt szybkie, jednakże istnieją także powerbanki dedykowane do szybkiego i sprawnego ładowania baterii. Bateria powerbanku posiada różną pojemność. Najczęściej waha się ona od 4 000 do 30 000 miliamperogodzin.

Jak wybrać idealny powerbank?

Z całą pewnością wiele osób zastanawia się jak wybrać powerbank, aby jak najlepiej spełniał one swoje funkcje. Najważniejszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze powerbanka jest oczywiście jego pojemność, która nie powinna być za mała. Jeśli nie będzie ona duża, mogą wystąpić problemy z wielokrotnym ładowaniem urządzeń, które po prostu nie będzie możliwe. Uważa się, że powerbank powinien posiadać minimalną pojemność o wartości od 5 000 do 6 000 miliamperogodzin. Warto również wziąć pod uwagę istotny fakt, że powerbank potrafi samoczynnie tracić energię. Im więc większa pojemność sprzętu tym lepiej. Istotną rzeczą jest również zastanowienie się nad rodzajem urządzeń, które mają być ładowane poprzez powerbank, ponieważ nie każdy powerbank naładuje każde urządzenie. Warto również wybrać powerbank, który posiada dwa porty USB, ponieważ w tym przypadku możliwe jest ładowanie dwóch sprzętów elektronicznych jednocześnie. Istotny jest również materiał, z którego został wykonany dany powerbank. Warto, aby był on odporny na różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz przede wszystkim wytrzymały.