21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Poradnik Smartfon

Niezawodny telefon na co dzień – czym się kierować?

W dzisiejszych czasach chyba żadna osoba nie wyobraża już sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona. Stały się one naszym codziennym towarzyszem i pomocnikiem w wielu życiowych sytuacjach. Nic, więc dziwnego że światowi producenci smartfonów cały czas zasypują nas nowinkami technologicznymi oraz coraz to nowszymi modelami telefonów. W takim gąszczu informacyjnym bardzo ciężko jest się połapać oraz nadążyć za najnowszymi trendami. W związku z czym wybór i zakup nowego smartfona nie jest wcale łatwym zadaniem. Większość osób chce po prostu zakupić niezawodny telefon na co dzień, czym jednak musi się on charakteryzować? Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu tematyką lub w niedalekiej przyszłości planujesz tego typu zakup, to idealnie trafiłeś. Ten tekst jest bowiem skierowany do wszystkich takich osób. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim duża pamięć

W dzisiejszych czasach każdy z nas musi przetwarzać na co dzień naprawdę bardzo dużą dawkę informacji. Oczywiście to samo tyczy się naszych telefonów. Każdy korzysta bowiem z wielu aplikacji, często instalujemy ich w telefonach nawet kilkanaście, do tego dochodzi ogromna liczba zdjęć oraz wiadomości tekstowych. To wszystko sprawia, że nasz smartfon sukcesywnie zmniejsza ilość dostępnej pamięci. Często dochodzi do sytuacji, że zaczyna on działać zdecydowanie wolnej, a instalowanie nowych aplikacji staje się niemożliwe. Oczywiście taka sytuacja ma miejsce gdy wypełnimy już cały górny limit pamięci naszego smartfona. Jest to jednak bardzo częsty przypadek, ponieważ wiele osób nie interesuje się tym parametrem podczas zakupu nowego telefonu. Jest to naprawdę bardzo duży błąd, który w przyszłości może kosztować nas wiele problemów oraz nerwów. Dlatego wybierając telefon powinniśmy decydować się na opcję z dużą ilością pamięci- niestety najczęściej należy za to dodatkowo zapłacić nawet 200 lub 300 złotych. Jest to jednak jak najbardziej opłacalna i racjonalna decyzja. Należy uważać, gdyż wiele smartfonów wychodzi jedynie w jednej wersji pamięciowej, a później nie ma już możliwości dołożenie do niego żadnej dodatkowej zewnętrznej pamięci.

Rozmiar ma znaczenie

Kilka lat temu rozpoczęła się moda na posiadanie dużego smartfona z jak największym wyświetlaczem. Jednak ma to naprawdę kilka zasadniczych wad. Przede wszystkim taki telefon jest dosyć ciężki, a przecież ma być on poręczny w codziennym użytkowaniu. Kolejną kwestią jest to, że taki wielki smartfon nie jest poręcznym urządzeniem- szczególnie w małych damskich rękach. Może to powodować, że będzie on często spadał na ziemię i się przez to tylko niszczył. Wreszcie duże smartfony najczęściej mają zdecydowanie mniej wydajną baterie niż te mniejsze, Sytuacja jest analogiczna jak w przypadku dużych i małych laptopów. Posiadając dużego smartfona bez wątpienia będziemy musieli częściej i dłużej go ładować. Oczywiście wielu producentów takich modeli smartfonów zapewnia nas, że nie ma to żadnego wpływu na baterię, jednak nie jest możliwe.