21wiek.com.pl

wszystko o technologii

fartuch kosmetyczny
Poradnik

Fartuch kosmetyczny i jego właściwości techniczno-użytkowe

Praca kosmetyczki wymaga umiejętności, doświadczenia, precyzji i… odpowiednio skrojonej odzieży ochronnej. Mowa tu najczęściej o fartuchach, gdyż to one zapewniają maksimum ochrony i funkcjonalności. Jak powinien wyglądać taki fartuch i jakie powinny być jego możliwości?

Materiał i jego cechy

Materiał to kluczowy czynnik, od którego zależy jakość fartuchów dla osób pracujących w restauracjach, salonach kosmetycznych itd. Doskonale sprawdza się tu klasyczny jeans, który jest nie tylko lekki, ale też zapewnia maksymalną wytrzymałość. Co ważne, jeans jest materiałem łatwym w czyszczeniu. Nawet jeśli ulegnie zabrudzeniu, to i tak można to w dość prosty sposób wyczyścić, podwyższając w tym celu temperaturę prania do 60 stopni. Alternatywą dla jeansu jest połączenie bawełny i tworzywa syntetycznego, które zapewnia właściwą wentylację i jest odporne na przetarcia.

Funkcjonalność

Kluczową kwestią w kontekście funkcjonalności fartuchów dla kosmetyczek jest ich budowa. Standardowa, praktyczna odzież robocza dla gabinetów kosmetycznych powinna posiadać dużą, przednią kieszeń, która ułatwi przechowywanie tabletu, notesu itd. Dobry fartuch winien mieć też specjalny karabińczyk, który ułatwi jego ubranie. Zaleca się, aby długość takiego fartucha wynosiła kilkadziesiąt centymetrów. Jego dokładny wymiar zależy od wzrostu noszącej go osoby. Warto dodać, że odpowiedniej długości fartuch nie ogranicza ruchów i skutecznie chroni przed poplamieniem.

Styl i design

Fartuch dla kosmetyczki powinien być przede wszystkim designerski i dopasowany do stylu firmy, którą reprezentuje. Zgodność kolorystyczna to ciekawa cecha, na którą stawia coraz większe grono przedsiębiorców. Fartuchy dla kosmetyczek mogą być z łatwością personalizowane i to niezależnie od zastosowanego do ich produkcji materiału. Taką formą personalizacji może być np. imię danego pracownika lub logo firmy, w której on pracuje. Warto też dodać, że ze względów praktycznych fartuchy dla salonów kosmetycznych powinny być utrzymane raczej w dość ciemnych tonacjach.

Technologia wykonania

Ważną cechą dobrego fartucha kosmetycznego jest jego niezawodność. Odzież ta powinna zostać wykonana z materiału wysokiej jakości, który wyróżniać się będzie dość dużą gramaturą. Grube i wytrzymałe fartuchy dla salonów kosmetycznych posłużą na lata i to nawet pomimo wielokrotnych cykli prania.

Mając to wszystko na uwadze, można od razu przystąpić do wyboru właściwego fartucha kosmetycznego. Podjęcie odpowiedniej decyzji z pewnością będzie skutkować wdzięcznością ze strony pracowników i uznaniem gości.