21wiek.com.pl

wszystko o technologii

Jak zabezpieczyć sie przed włamaniami
Technologie

Jak zabezpieczyć sie przed włamaniami?

Dekorowanie nowego domu jest zdecydowanie przyjemniejsze niż wprowadzanie zabezpieczeń. Jednak włamywacze atakują co 30 sekund, więc bezpieczeństwo domu powinno być najwyższym priorytetem. W związku z tym ochrona osób i mienia jest bardzo ważna i należy o niej pamiętać.

Ochrona mienia i osób — nie zapominaj o niej

Nie pozwól, aby włamywacz wszedł przez drzwi wejściowe, aż 34% włamywaczy tak robi, w związku z czym musisz pamiętać, aby ciągle mieć zamknięte drzwi. Jeśli wprowadzasz się do domu, który wcześniej był zamieszkiwany przez kogoś innego, wymień zamki w drzwiach. W ten sposób nie będziesz mieć obcych ludzi z kluczem do domu i będziesz mieć pewność, że zamki są najlepsze na rynku.

Wzmocnij szklane drzwi przesuwne

Intruzi uwielbiają drzwi przesuwne, więc upewnij się, że Twoje są zabezpieczone. Możesz postąpić po staremu i użyć listwy okiennej lub kołka w prowadnicy, aby uniemożliwić otwarcie drzwi siłą. Jeśli chcesz zastosować rozwiązanie zaawansowane technologicznie, dodaj czujnik drzwiowy lub czujnik zbicia szyby. Powiadomią Cię one o próbie sforsowania szklanych drzwi i powinny odstraszyć złodziei.

Zablokuj okna

Częstym punktem wejścia dla przestępców są okna. Pamiętaj, że zatrzaski producentów okien nie zawsze są skuteczne, a czasami są wręcz nietrwałe. Jeśli nie podoba Ci się wygląd Twoich zatrzasków okiennych, wzmocnij zabezpieczenia, stosując dostępne na rynku wtórnym blokady okienne lub dźwignie sterowane kluczem.

Oświetl krajobraz

Wandale, włamywacze i inni przestępcy nie lubią być w centrum uwagi. Trzymaj ich na dystans dzięki odpowiedniemu oświetleniu zewnętrznemu. Umieść lampy wokół przedniego i tylnego podwórka, wzdłuż ścieżek, w pobliżu garażu i innych konstrukcji zewnętrznych. Nie tylko sprawisz, że intruzi będą się bać, ale także zmniejszysz ryzyko potknięcia się w drodze na schody wejściowe.

Zainstaluj system bezpieczeństwa

Bezsprzecznie Twój nowy dom powinien być wyposażony w jakąś formę systemu bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy jest to podstawowy system do samodzielnego montażu, czy taki, który jest wyposażony w profesjonalne funkcje monitorowania i automatyki domowej. Obecnie dostępnych jest wiele opcji zabezpieczeń dla każdego budżetu i każdego poziomu ochrony. Całodobowa ochrona osób i mienia to coś, czego szukasz? Ochrona fizyczna 24h jest możliwa dzięki firmie Sold, zapoznaj się z ich ofertą.

Wyeliminuj kryjówki

Drzewa i krzewy mogą nadać Twojemu domowi atrakcyjny wygląd, ale stanowią również dogodne miejsce do ukrycia się dla włamywaczy. Przycinaj drzewa i rośliny w pobliżu domu, które mogą służyć za kryjówkę. Zamiast nich postaw na mniejsze kwiaty i krzewy. Jeśli drzewa znajdują się w pobliżu okien, usuń je lub wzmocnij okna dodatkowymi zabezpieczeniami.