Ranking laptopów dla graczy – jaki najlepszy w roku 2020?

1
429

Wielu osobom wciąż wydaje się, że laptopy nie są komputerami przeznaczonymi o grania. Z roku na rok na rynku pojawia się jednak coraz więcej modeli, które wyraźniej przeczą tym słowom. W dzisiejszych czasach gra na laptopie może bowiem sprawić taką samą, o ile nie większą przyjemność, niż gra na komputerze stacjonarnym lub konsoli. Osobom, które chciałyby przesiąść się na tego rodzaju sprzęt do grania dedykujemy nasz ranking laptopów, z którego dowiedzą się, w jaki model konkretnie warto zainwestować.

Acer Nitro 5 (NH.Q3REP.021)

Nasze zestawienie otwiera zdecydowanie najtańszy komputer przenośny, który możemy nabyć w cenie niższej niż trzy tysiące złotych. Acer Nitro 5 w tym wariancie posiada dysk SSD o pojemności 256 GB, 8 GB pamięci RAM z opcją poszerzenia jej aż do 32 GB i procesor AMD Ryzen 5 2500U o czterech rdzeniach i maksymalnym taktowaniu 3.6 Ghz. Specyfikacja ta jak na tak niską półkę cenową jest naprawdę dobra, a komputer z całą pewnością pomoże nam ograć wiele interesujących nas tytułów bez jakichkolwiek lagów czy innych problemów.

Laptop HP OMEN 15-dc0008nw 4UF45EA

Kolejny komputer przenośny, jaki proponujemy, jest już nieco droższy od poprzednika (kosztuje blisko cztery tysiące złotych), ale mimo tego stosunek ceny do jakości jest więcej niż odpowiedni.

Dość powiedzieć, że wyposażony on jest w procesor piątej generacji Intel Core i5-8300H a kartą graficzną jest tu NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Komputer ten posiada 8 GB pamięci RAM, a jako ciekawostkę można dodać, że wyposażony jest on w coś, czego często brakuje komputerom przenośnym , czyli klawiaturę numeryczną.

MSI GP75 Leopard 9SD-864XPL

Kolejną propozycją jest ta ze stajni uznanej wśród zwolenników laptopów firmy MSI. Produkt, który omawiamy w niniejszym zestawieniu cechuje się bardzo dobrej jakości ekranem o przekątnej 17,3 cala na którym wyświetlać możemy obraz w rozdzielczości 1920 x 1080.

Ponadto posiada on dedykowaną kartę graficzną (NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti) o pojemności aż 6 GB i procesor siódmej generacji Intel Core i7-9750H o sześciu rdzeniach, które w trybie turbo mogą osiągnąć taktowanie aż 4,5 Ghz.

Lenovo Legion Y540-17IRH

Firma Lenovo słynie z produkcji bardzo wysokiej jakości laptopów dla graczy, a omawiany tutaj model to nie wyjątek.

Za cenę około pięciu tysięcy złotych otrzymujemy laptopa, który oferuje nam aż 16 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia jej do 32 GB), kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti z 6G GB pamięci typu GDDR6 i 256GB miejsca dla użytkownika na superszybkim dysku SSD.

Dream Machines RG2060-15PL40

Ostatnim omawianym laptopem jest być może ten najpotężniejszy z nich, a w każdym razie będący najlepszym wyborem, jeśli chodzi czysto o przestrzeń dyskową — do dyspozycji mamy bowiem aż 480 GB miejsca na dysku SSD.

Pozostałe podzespoły również robią wrażenie — do dyspozycji mamy bowiem 16 GB ramu, procesor Intel Core i7-9750H i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060 o pojemności 6 GB. Warto też wspomnieć, że komputer ten zaopatrzony jest w matrycę WVA, czyli o szerokim kącie widzenia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here